Przejdź do treści
Strona główna » Wystawa drzeworytów 3D i otwarcie Folkowiskowej Drzeworytni

Wystawa drzeworytów 3D i otwarcie Folkowiskowej Drzeworytni

13 lipca o 18:00 na Folkowisku odbędzie się wielkie otwarcie Folkowiskowej Roztoczańskiej Drzeworytni z wystawą drzeworytów 3D. Pod nazwą drzeworytnia kryje się obiekt, który jest jednocześnie warsztatem drzeworytniczym, galerią i muzeum.
Drzeworyt płazowski inspiruje na różne sposoby: można go użyć jako wzoru haftu, ufilcować na sucho obraz albo… obrazy można „ożywić”, czego dokonała Pati Maczyńska.
Na podstawie wszystkich 22 oryginalnych obrazów płazowskich, znajdujących się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Pati wykonała kolorowe ilustracje pop-up 3D oraz dodatkowo św. Michała, którego oryginał znajduje się w Przemyślu i drzeworyty, które wyszły spod dłuta jej i Grzegorza Ciećki i już zostały docenione w różnych publikacjach.
Te magiczne obrazki będzie można obejrzeć na wystawie w dzwonnicy podczas tegorocznego festiwalu Folkowisko – Gusła. Na wernisaż z udziałem autorki zapraszamy 13 lipca o godzinie 18.00 do dzwonnicy przy cerkwi w Gorajcu. Jednocześnie w dzwonnicy urządzona zostanie pracownia drzeworytu, która będzie wykorzystywana do warsztatów w piątek i sobotę. Będzie można wtedy zobaczyć także podczas pracy drzeworytników. Wystawa czynna będzie do 16 lipca i adresowana jest także dla dzieci.