Przejdź do treści
Strona główna » Witold Vargas na Folkowisko Gusła! Instrumenty oraz animacja

Witold Vargas na Folkowisko Gusła! Instrumenty oraz animacja

Tegoroczna tematyka idealnie wpasuje się w opowieści współautora “Bestiariuszy słowiańskich”, autora “Bestiariusze. Zwierzęta”, bestiariuszy dla najmłodszych i wielu innych książek!
Witold będzie obecny przez cały festiwal i będzie prowadził różnorakie warsztaty i prelekcje, które skrótowo przedstawiamy.

PIĄTEK

10:00 – 11:30 BAJARZ GUŚLARZ CZ. 1Warsztaty z opowiadania (bajanie / storytelling).
14:00 – 15:00 SPRZĄTAMY BESTIARIUSZWykład z Q&A: Systematyka demonów słowiańskich. (Raczej dla dorosłych, ale dla rezolutnych 12-latków może już być ciekawe).
16:30 – 18:00 FABRYKA LEŚNYCH INSTRUMENTÓWWarsztaty (Dla dorosłych i dla dzieci. Małe dzieci lepiej zeby przyszły razem z dorosłym bo w ruch pójdą noże, brzeszczoty i pilniki).

SOBOTA

10:00 – 11:30 TOPIELCE WYŁAŻĄ! – Warsztaty z animacji poklatkowej (Raczej dla dzieci, ale dorośli też mile widziani).
14:00 – 15:00 ŚWIAT LEGENDARZA Spotkanie autorskie: Krótka prezentacja książek z serii “Legendarz” (Bestiariusz słowiański, Duchy polskich miast i zamków, Święci i biesy, Bestiariusz zwierzęta, Magiczne zawody, Bestiariusz japoński). Pytania i odpowiedzi, dyskusja na temat wierzeń słowiańskich.
17:00 – 18:00 BAJARZ GUŚLARZ CZ. 2 Warsztaty Grand finale.

Przegląd opowieści. Uczestnicy spróbują swoich sił w sztuce bajania. Zrobimy mini przedstawienie. Chętni mogą zarejestrować swoje opowieści na pamiątkę! Wpleciemy mini koncert na leśnych instrumentach oraz wyświetlimy film animowany.
Sami przyznajcie, czy to nie brzmi fantastycznie?!