Wybierasz się na Folkowisko? Przeczytaj instrukcję obsługi festiwalu czyli wskazówki i informacje szczęśliwego folkowiczanina/anki!
1. Przed wyjazdem
2. Pierwsze kroki na miejscu
3. Wioska festiwalowa
4. Program
5. Eko festiwal – co możesz zrobić?
1.Przed wyjazdem
Kup karnet* lub bilet jednodniowy** tutaj: https://goout.net/pl/bilety/folkowisko-2022/cnoj/
*Karnet pozwala na udział w warsztatach, rajdach, spotkaniach, koncertach i wszystkich aktywnościach festiwalowych przez 4 dni!
**Bilet jednodniowy uprawnia do wejścia na koncerty i spotkania od godziny 16:00.
Zaplanuj dojazd – polecamy transport grupowy. Wyszukać lub zaoferować przejazd możesz na naszej platformie carpoolingowej tutaj:https://www.facebook.com/groups/233828430564520
Pakując się na festiwal pamiętaj o nakryciu głowy, kremie do opalania, ubraniu przeciwdeszczowym i preparacie na komary! Przyda Ci się również gotówka. Bądź eko – zabierz ze sobą kubek i sztućce!
Pamiętaj o zaplanowaniu noclegu – podczas festiwalu możesz nocować w namiocie na jednym z trzech pól namiotowych lub w pobliskich agroturystykach, naszą bazę noclegową znajdziesz tutaj – pamiętaj o konieczności wcześniejszej rezerwacji!
2. Pierwsze kroki na miejscu:
Parkingi – jeśli wybierasz się do nas autem pamiętaj, żeby parkować w wyznaczonych do tego miejscach. Wszystkie miejsca parkingowe znajdują się POZA terenem festiwalu.
Mapę z dokładna lokalizacją festiwalu znajdziesz niebawem na stronie festiwalu.
Biuro festiwalowe – to tutaj kupisz wejście na pole namiotowe, dostaniesz opaskę festiowalowicza/czki, znajdziesz program festiwalu i mapkę wioski festiwalowej z najważniejszymi obiektami.
Pamiętaj, że wchodząc na festiwal akceptujesz regulamin, który przeczytać możesz tutaj: https://program.folkowisko.pl/regulamin/
Punkt informacyjny – znajduje się tuż przy biurze festiwalowym, tu otrzymasz wszelkie informacje o tym, gdzie znajdują się pola namiotowe i inne ważne punkty, tutaj zapiszesz się również na warsztaty i rajdy – zapisy na dany dzień warsztatowy prowadzimy od 8 rano.
Pole namiotowe i pole dla kamperów – możesz wybrać jedno z trzech pól namiotowych:
1. Duże pole namiotowe – pole oddalone kilkaset metrów od terenu koncertowego. Wciąż rozbudowujemy infrastrukturę tego pola – powstała tu już warsztatowa przestrzeń tańca, miejsce do chilloutu i mini strefa gastro, w której możecie zjeść śniadania z lokalnych produktów. Jeżeli macie potrzebę integracji i imprezowania po koncertach – to pole jest właśnie dla was! Tu mogą też zaparkować kampery, które nie potrzebują podłączenia do mediów. Duże pole dostępne będzie dla was już od środy.
2. Małe pole namiotowe – to pole położone najbliżej dużej sceny, najmniejsze powierzchniowo, przeznaczone dla pojedynczych namiotów. Koncertów słuchać można z własnego namiotu.
3. Ciche pole namiotowe – jeśli szukacie ciszy i spokoju po koncertach i oddechu od festiwalowego zgiełku to pole jest właśnie dla was!
4. Specjalne pole dla kamperów – z wodą i prądem na którym możecie zarezerwować sobie miejsce pod tel. 796066587 – Łukasz
Opłata za każde pole namiotowe to 100 zł za cały pobyt. Jeżeli chcecie wykupić pole na jedną noc koszt wyniesie 40 zł.
Sanitariaty – przygotowaliśmy dla was 5 kabin prysznicowych, 5 toalet w budynku i 6 toalet typu toi-toi, a wszyscy zadbajmy o to żeby było schludnie i czysto.
Jedzenie i picie – szykujemy dla was pyszne jedzenie! W tym roku napitku i jadła nie zabraknie! Serwowane będą śniadania, obiady i kolacje! Kupujcie na terenie festiwalu, wspierajcie lokalnych twórców i Koła Gospodyń Wiejskich! Pijcie też piwko Sulewskie, które wspiera nasz festiwal!
3. Wioska festiwalowa:
Jarmark Cudów – otwarta przestrzeń pełna stoisk z rękodziełem, unikalnymi wyrobami artystycznymi i rzemieślniczymi oraz regionalnymi pysznościami. Aby korzystać z Jarmarku nie trzeba posiadać biletu / karnetu festiwalowego.
Duża Scena – centralny punkt festiwalu, to tutaj odbywają się większe koncerty. Folkowiskowa scena zbudowana jest z prawie dwustuletniej chaty przeniesionej kilka lat temu do Gorajca.
Stodoła – w ciągu dnia przestrzeń wykładowo – warsztatowa, nocą miejsce najlepszych wiejskich potańcówek.
Spichlerz — drewniany budynek z przepięknym deskalem autorstwa Arkadiusza Andrejkowa – znajdziecie tu m.in. jedzonko od Pań z KGW Niemstów oraz Spółdzielni Socjalnej “Galeria Dobrego Smaku” z Mienian k/Hrubieszowa.
Chutor Gorajec – murowany budynek Chutoru na czas festiwalu jest zamknięty dla festiwalowiczów, z budynku korzysta jedynie EKIPA.
Mała Scena – przestrzeń warsztatów, wykładów i kameralnych koncertów.
przy Małej Scenie w czasie Folkowiska obowiązuje zakaz korzystania z kręgu ogniskowego.
Dzieciowioska – przyjazna, specjalnie wydzielona przestrzeń przystosowana dla dzieci, która zapewni maluchom swobodną i bezpieczną zabawę, a ich rodzicom chwilę oddechu! Więcej informacji: https://folkowisko.pl/dzieciowioska-na-folkowisku/
Wiata Warsztatowa – wiata położona zaraz obok Dzieciowioski, odbywają się w niej wybrane warsztaty kreatywne.
Wiata Palaczy – podczas festiwalu palenie tytoniu jest dozwolone tylko w wyznaczonym miejscu w wiacie przy Małej Scenie. Wiata palaczy jest wyraźnie oznaczona tabliczką informacyjną, wewnątrz znajdują się wygodne siedziska i popielniczki.
Amfiteatr – znajdziecie go zaraz przy gorajeckiej cerkwi, tu odbędą się m.in. spotkania z cyklu “Żywa Czytelnia”
Strefa Warsztatowa (Namiot 1, Namiot 2) – przestrzeń, w której prowadzone będą warsztaty rękodzielnicze i muzyczne. Usytuowane na dużym polu namiotowym
4.Program
Koncerty:
Warsztaty:
Rajdy:
Spotkania literackie:
Dzieciowioska:
5. Eko festiwal – Folkowisko jest Eko! O tym co robimy i co zrobić możesz Ty przeczytasz tutaj: https://folkowisko.pl/folkowisko-jest-eko/
Instrukcja filmowa: