Przejdź do treści
Strona główna » Gorajecki Jarmark Cudów – rękodzieło, rzemiosło, NGO i gastronomia na Folkowisko Gusła

Gorajecki Jarmark Cudów – rękodzieło, rzemiosło, NGO i gastronomia na Folkowisko Gusła

STREFA RĘKODZIEŁA I RZEMIOSŁA

Joanna Rey
Krajki tkane ręcznie oraz odzież nimi zdobiona, lalki motanki, odzież (szarawary, sukienki, spódnice, bluzy) szyta z tkanin z odzysku/zerowaste – pod moja drugą marką “RE”, w której chcę się zająć jedynie ekologiczną ofertą powtórnie wykorzystując tkaninę/odzież.
Bartłomiej Gucwa
Pirografia, czyli utrwalanie na powierzchni drewna poprzez wypalanie wzorów, obrazków, czego tylko dusza i fantazja zapragnie.
Maria Kondrad
Ubrania lniane i wełniane marki “mawake”, warsztaty graficzne.
Joanna Kalisz
Robię rzeczy użyteczne z tych bezużytecznych. Z krawatów, kilimów, worków sznurków powalają przeważnie torby, saszetki, biżuteria, gumki czy inne gadżety, które sprawiają ludziom radość i są potrzebne.
Ewa Czyżowska
Karpacka biżuteria koralikowa – gerdany, sylianki, krywulki, tkactwo – gobeliny i ozdoby wykonane na drewnianej ramie tkackie i na mini krosienku.
Ganna Yarovenko
Jestem rzemieślnikiem z Kijowa, od początku wojny mieszkam w Polsce. Tworzę biżuterię w tradycyjnym ukraińskim stylu. Wykonuję lalki motanki, tradycyjne ukraińskie wianki dla dziewczynek oraz papierowe kwiaty.
Tomasz Kozdraj
Jestem muzykantem, pasjonatem i wielbicielem muzyki, a także twórcą instrumentów perkusyjnych: recyklingowych happy drums (tank drums, gazofony), różnego rodzaju bębnów i innych.
Magdalena Bitner
Ręcznie malowana biżuteria z motywami przyrodniczymi utrwalana żywicą epoksydową.
Piotr Wachowicz
Własnoręcznie tworzona biżuteria z miedzi, mosiądzu i materiałów naturalnych oraz biżuteria upcyklingowa (drugie życie starych przedmiotów).
Elżbieta Pobudkiewicz
Niepowtarzalna biżuteria z pestek, kamieni (niekoniecznie szlachetnych), drewna, skóry i innych ciekawych często nietypowych materiałów oplatanych drutem a także autorska biżuteria ceramiczna.
Barbara Kmiecik
Ręcznie wykonywana biżuteria z motywami ludowymi, zwierząt oraz roślin.
Emilia Julia Maziarka
Herbatki z naturalnych surowców, na bazie zielonej, czarnej, czerwonej, niebieskiej herbacie oraz drzewku miodowym. surowce zielarskie do samodzielnego parzenia. Akcesoria do zaparzania herbatek.
Julia Słomińska
Tworzę roślinne świece w naczynkach z recyklingu i te wolnostojące This is candle. Robię też biżuterię ze stali chirurgicznej i naturalnych kamieni This is biżu. Moja Mama szydełkuje pod marką This is hat – kapelusze, torebki, opaski.
Sylwia Głań
Dzikie Wnętrze to przestrzeń w której znajdziesz odrobinę dzikości do swego wnętrza.
Przemek Nicewicz
Tworzę ceramikę artystyczno użytkową glazurowaną szkliwami z atestem do kontaktu z artykułami spożywczymi i nie szkliwioną, bębny udu.
Arek Bochen
Łyżki, misy i inne drobne wyroby z drewna.
Ewa Garniec
Dzika kosmetyka, mydła ziołowe, kremy, maseczki, zioła do kąpieli i pięknego samopoczucia, ziołowe olejki. Oraz ecopronting: tkaniny drugiego obiegu drukowane ekologicznie roślinami (szale, ubrania, tkaniny do samodzielnego szycia).
Piotr Szutka
Instrumenty muzyczne; dudy klarnety fujarki.
Wojciech Klęsk
Tworzę naczynia, anioły, przedmioty użytkowe. Inspiruje mnie sztuka ludowa, tradycyjne techniki wytwarzania i adaptowanie ich we współczesnych rozwiązaniach projektowych.
Wioleta Siembida
Ręcznie robiona biżuteria z miedzi i kamieni naturalnych, biżuteria z poroża.
Agnieszka Ziarno Knap
Zajmuje się tworzeniem luster z materiałów upcyclingowych oraz różnościami ze sznurków i włóczek – hitem są torebki na wodę oraz nerki, ale również czapki zimowe i letnie i rękawiczki , jak również szyte przeze mnie torby , spodnie, thsirty z elementami szydełkowymi, podczas eventow plotę również kolorowe sznurki na włosach.
Michał Smoliński
Wykonuję przedmioty ze skóry szyte ręcznie, tylko własne projekty- buty, torby, sakwy, paski.
Małgorzata Kanicka
Głównie biżuteria z żywicy.
Anna Jarząbek
Artystyczne malowanie twarzy.
Katarzyna Kijak
Kombuche, domowa chałwa, ziołowa mikstrura na układ moczowy, ziołowa mikstura z czarnuszką na przeziębienia i drogi oddechowe, ocet winny 10 %, zakwas żołądkowy wg. przepisu Borysa Bołotowa, enzymy trawienne Borysa Bołotowa na koziej serwatce z glistnikiem, zioła szwedzkie, poleski olejek rumiankowy, macerat olejowy z czarnej porzeczki, ekologiczne mydełka.
Beata Derezinska (Mrugala) i Krzysztof Derezinski
Oliwy, przyprawy i torby bawełniane.

STREFA NGO

Fundacja Humanitarna Folkowisko
Organizacja pozarządowa, której celem jest organizowanie i dostarczanie pomocy humanitarnej, kulturalnej, edukacyjnej, dobroczynnej, społecznie użytecznej w Ukrainie oraz rejonach świata, które są objęte konfliktami.
Stowarzyszenie „Dla Ziemi”
Działamy w obszarze integracji migrantek, uchodźczyń i ich dzieci, z polskim społeczeństwem, czyli z grupą, która jest pozostawiona sama sobie (tworzymy z nimi rzemiosło, oparte o produkty z recyklingu). By stać się organizacją niezależną od zewnętrznych funduszy, utworzyliśmy sklep z ubraniami z „drugiej ręki”.
Stowarzyszenie Praźródła
Stowarzyszenie i wydawnictwo Praźródła prowadzi edukację historyczną i etnologiczną. Zajmuję się religioznawczymi badaniami porównawczymi między tradycją słowiańską a tradycjami Azji Centralnej, na podstawie których wydaje książki.
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Zajmujemy się odpowiedzialną produkcją i konsumpcją. Edukujemy i zachęcamy do wybierania produktów ekologicznych i etycznych tak aby nasza Ziemia, ludzie zwierzęta oraz rośliny mogły koegzystować w harmonii.
Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu
Głównym celem działalności ZAZ w Starych Oleszycach jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami podjęcie zatrudnienia, a także korzystanie z rehabilitacji zawodowej i społecznej, oraz przygotowanie ich do aktywnego życia w otwartym środowisku na miarę ich indywidualnych możliwości.
Inicjatywa Dzikie Karpaty
Stoisko informacyjne poświęcone ochronie przyrody w Polsce.
Papierwdole
Publikuje polską i zagraniczną literaturę undergroundową, poezję, prozę, art-booki, druki ulotne, audiopoezję, art-zina.
Fundacja GraTy
Współpraca, rozwój, działanie – tak w trzech słowach można opisać naszą Fundację.

STREFA GASTRONOMICZNA

Catering Target
Wykorzystujemy świeże i sprawdzone produkty, aby zapewnić Naszym klientom jak najlepszą jakość wykonywanych usług, zachowując przy tym niskie ceny. Dania obiadowe serwowane w porze południowej.
Kooperatywa Lubelska
Ekologiczna żywność z lubelskiego. Potrawy wegetariańskie i wegańskie.
Smolin Fish
Smolin Fish to rodzinna manufaktura ryb na Roztoczu. Jesteśmy małym zespołem entuzjastów produktów z ryb najwyższej jakości. Naszą pasję staramy się odzwierciedlić w smaku i jakości naszych produktów.
Dastarkhan
Potrawy z grilla, kuchnia gruzińska.
Maria Czachor
Śniadania i obiady na polu namiotowym.
Olga Osfald
Codzień rano racuchy, naleśniki, ukraińskie ponczyki z różnymi nadzieniami, zupa na gorąco i chłodnik w upały, kwas chlebowy, ciasteczka, sól ziołowa w słoiczkach, lizaki ręcznie robione.
Browar Sulewski
Zajmujemy się produkcją rzemieślniczego piwa o bardzo wysokiej jakości i wyjątkowym smaku.
Cydr Filomelos
Cydr i perry własnej produkcji.
Dom Wina Polskiego
Wino regionalne, lemoniada, czekolada na gorąco, nachos.
Galicja Cafe
Nasza palarnia powstała z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się filiżanką dobrej, świeżej kawy. My wypalamy i dostarczamy ja naszym klientom, a oni piją tak jak lubią! Sprawdź naszą kawę.
Zimna Zośka
Codziennie w każdym naszym menu pojawiają się nowe smaki lodów, począwszy od tych tradycyjnych tj. śmietanka, wanilia, czekolada, skończywszy na “zimnych” szaleństwach tj. palone masło, solony słonecznik czy rukola na mleku.