Przejdź do treści
Strona główna » FOLKOWISKOWY TURNIEJ W MÖLKKY IM. RAFAŁA POTOCKIEGO

FOLKOWISKOWY TURNIEJ W MÖLKKY IM. RAFAŁA POTOCKIEGO

FOLKOWISKOWY TURNIEJ W MÖLKKY IM. RAFAŁA POTOCKIEGO

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia. Na Folkowisku organizujemy turniej w tę grę ku pamięci naszego przyjaciela Rafała Potockiego. Reprezentował on Polskę na mistrzostwach świata w drużynie Radio Rzeszów Mölkky Team rok temu.

Turniej:

12 LIPIEC-PIĄTEK od godz 11.00

13 LIPIEC-SOBOTA od godz 11.00

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata. Na Folkowisku rozegrany zostanie Pierwszy Folkowiskowy Turniej w Mölkky im. Rafała Potockiego, który w 2018 roku był w polskiej kadrze narodowej na Mistrzostwa Świata w Mölkky.

źródło info nt. gry: molkky.com