Przejdź do treści
Strona główna » Ekipa Festiwalu Folkowisko jest teraz ekipą pomocową

Ekipa Festiwalu Folkowisko jest teraz ekipą pomocową

Nasze działania skupiają się teraz na pomocy Ukrainie! Wyklarowała się nam ekipa ludzi, instytucji i organizacji, dzięki której możemy działać z rozmachem! Jest to nasze Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko z ekipą Festiwalu Folkowisko, która zamieniła się w ekipę humanitarną, Fundacja Kościuszkowska, Miasto i Gmina Cieszanów!

Więcej informacji o naszych działaniach w naszych socialmediach Stowarzyszenia i na stronie stowarzyszenia: https://humanitarnastrona.folkowisko.pl

Poniżej informacja od Fundacji Kościuszkowskiej:

Niebawem w Polsce będzie już ok. miliona uchodźców z Ukrainy, matek z dziećmi, starszych osób. Rosjanie cały czas bombardują ich domy, szkoły, całe miasta i wioski, dochodzi do gwałtów, rabunków, przemocy na niewinnych osobach. Cały czas pracujemy nad tym, jak możemy skutecznie pomóc Uchodźcom w perspektywie długofalowej. Jednak nadal najpilniej potrzebne jest im wsparcie przede wszystkim na granicy. The Kosciuszko Foundation cały czas zbiera fundusze❣️ Wspomaga NGOsy, a jednym z nich jest Stowarzyszenie Folkowisko, które jako pierwsze otrzymało wsparcie fundacji. To jedna z pierwszych organizacji, które zareagowały na kryzys humanitarny na granicy, udzielając pomocy, przygotowując posiłki, najpotrzebniejsze rzeczy dla ukraińskich kobiet i dzieci czekających w wielogodzinnych kolejkach na mrozie po ukraińskiej stronie granicy.