Przejdź do treści
Strona główna » Dzieciowioska na Folkowisku

Dzieciowioska na Folkowisku

Na Folkowisko może przyjechać każdy! Nie ma znaczenia narodowość, język, jakim się posługuje dana osoba, oraz wiek. Dlatego na festiwal zjeżdżają się ludzie z całego świata, całymi rodzinami. Specjalnie dla tych najmłodszych, stworzono przyjazne im miejsce: DZIECIOWIOSKĘ.
Dzieciowioska jest miejscem specjalnie wydzielonym, tak aby maluchy były bezpieczne, a rodzice mogli chwilę odetchnąć. Dzieciowioska to miejsce pełne zabawek, przyrządów do malowania, budowania z piasku i robienia tego, co dzieci lubią najbardziej. Podczas festiwalu w Dzieciowiosce działają wolontariusze, animatorzy, którzy organizują warsztaty dla najmłodszych, opowiadają bajki, wykonują z dziećmi np. zabawki z drewna, plotą wianki, organizują przeróżne gry i zabawy.
Dzieci w Dzieciowiosne zapominają o słowie nuda!
A rodzice zapominają o dzieciach!

Wyjątkowe jest również to, że dzieci świetnie porozumiewają się, choć czasem nie znają nawzajem swoich języków. Tradycyjnie prowadzone są warsztaty języka migowego, które pozwalają otworzyć się dzieciom na problemy osób głuchych. Podczas gdy dzieci są zajęte i opiekują się nimi animatorzy, rodzice mogą skorzystać z warsztatów odbywających się podczas festiwalu.

Mamy, które opiekują się niemowlętami również czują się na Folkowisku wyśmienicie. W Dzieciowiosce można się bujać na huśtawce, przysypiać na hamaku, rozłożyć kocyk w cieniu drzew i przysypiać z maluszkiem.

Tradycją Folkowiska jest również konkurs na najbrudniejsze dziecko. Jest to chyba ulubiony konkurs dzieci. Folkowisko to czas, kiedy dzieci nie mają innego wyboru, tylko po prostu, muszą być szczęśliwe, wiec my, rodzice musimy im na to pozwolić. Bieganie boso, tańczenie w deszczu, czy wojna na balony zapełnione wodą to obowiązkowe zajęcia, w których dzieci biorą udział 😉

Dzieciowioska to wyjątkowe miejsce! Dzieci czują się w niej świetnie, a my, rodzice im po prostu zazdrościmy…

Rodzice zarezerwujcie KARNETY 🙂