Przejdź do treści
Strona główna » Dziadowski festiwal już trwa

Dziadowski festiwal już trwa

Dziadowski festiwal już trwa

 

Wczoraj rozpoczął się kolejny festiwal Folkowisko. Tym razem tematem przewodnim są DZIADY. Jak na dziady przystało, pierwszy dzień pełen był dziadowskich opowieści, których folkowiskowi goście słuchali z zapartym tchem.

Chłodny wieczór z powodzeniem rozgrzał zespół Hańba oraz Sviatyj. Tańcom I zabawie nie było końca. A w międzyczasie, aby nie opaść z sił, każdy mógł się posilić. Dziadowskie stoiska kulinarne oferują szeroki wybór jdłą dla każdego podniebenia: zarówno wegańskiego, jak I dla mięsożerców.
Dziś wyruszyliśmy z dalszymi przygodami. Nikt nie może się nudzić, tak wić dla każdego coś ciekawego! Rozpoczynamy warsztaty! Melomani mogą skorzystać z nauki gry na lirze albo dmuchnąć w didgeridoo. Kto plecie, niech plecie… makramy. Zdziadziałe leniwce mogą rozruszać się przy jodze i słowiańskich akrobacjach. Cykliście szukają duchów Gorajczan. Mężczyźni będą mogli pomóc w przygotowaniu zapasów na zimę: warsztaty kiszonek cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Nie da się wymienić wszystkiego, tak wiele czeka atrakcji. A dla najmłodszych gry, zabawy I konkursy. Nie zabraknie genialnej oprawy muzycznej. W ciągu dnia zagrają Czereśnie – czyli Hańba Junior, a wieczorem… Monika Kowalczyk, Robert Jaworski, Dziady Kazimierskie, Żywiołak na pewno rozgrzeją atmosferę. Oby nie wzniecili pożaru!
Będzie się działo!

Od rana wieść o Folkowisku niesie się na falach Radio Biwak