Przejdź do treści
Strona główna » Kirszenbaum wraca do Gorajca – z nową płytą!

Kirszenbaum wraca do Gorajca – z nową płytą!

Jeden z najciekawszych młodych zespołów polskiej sceny muzycznej – Kirszenbaum znów zagra na Folkowisku. Jubileuszowa edycja 2021 naszego Festiwalu – co warto przypomnieć – ściąga najważniejsze dla nas gwiazdy ze wszystkich edycji imprezy, żeby przypomnieć klimat, który panował na początkach naszego Festiwalu.

Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa, księgarza i skrzypka, który nagrywał m.in. z HellHaven) oraz Jakuba Wiśniewskiego (anglisty, muzyka i techwritera). Ich muzyka to współczesna i bardzo specyficzna interpretacja słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków. Obaj artyści prowadzą również działalność literacką. Kacper Szpyrka przygotowuje polskie przekłady poezji i tekstów filozoficznych z języka angielskiego i hiszpańskiego, a Jakub Wiśniewski jest autorem polsko- i anglojęzycznej prozy.

Kirszenbaum zagrał w Gorajcu w 2018 roku – występując przed Kapelą ze Wsi Warszawa.

W 2021 roku duet wraca do nas – ale w nowej odsłonie. Zagra bowiem utwory z nowego albumu “Się” – karrot.pl/sie. Materiał zarejestrowany został przez Andrzeja Giegiela (Pablopavo i Ludziki) i Roberta Nastala (Nosowska), wyprodukowany przez załogę Studio AS One, a poetycko i wokalnie udzielił się na nim gość specjalny: Marcin Świetlicki.

foto w nagłówku Izabela Michalczyk.